Loading...

Vážení zákazníci, využijte aktuálních slev 50% na všechno! Brzy se spojíme s iMore.cz a výprodej ukončíme, tak nepromarněte svou šanci.

×

0
Loading
Váš nákupní košík je prozatím prázdný.
Do dopravy zdarma zbývá nakoupit ještě za  .

Určení modelu mobilního telefonu Samsung

10.11.2017 09:24

Zjistěte, jaký máte model Samsungu Galaxy


Plánujete nákup mobilního příslušenství pro svůj Samsung, ale nejste si jisti, jaký model přesně vlastníte? Nevadí, zkusíme Vám v tomto článku pomoci s identifikací Všeho mobilního telefonu.

1) Asi nejrychlejší možností je identifikace podle kódového označení modelu. U Samsungů s operačním systémem Android tuto informaci najdete zpravidla v Nastavení - Inforamce o zařízení. Zde najdete kód například J510, který odpovídá modelu Samsung Galaxy J5 2016. Kód, který objevíte v nastavení svého telefonu následně zadejte do libovolného internetového vyhledávače nebo do vyhledávání na specializovaných stránkách GSM arena (https://www.gsmarena.com/). Výsledkem vyhledávání by měl být konkrétní model, který vlastníte. Kromě nastavení by jste tento kód měli najít na krabičce od produktu nebo v dokumentech, které jste obdrželi při koupi.

2) Jednou z možností je návštěva originálních stránek Samsung (http://www.samsung.com/cz/support/) určených pro technickou podporu a zde použít vyhledávání v produktech. Vhodné je to však spíš pro ty z Vás, kteří částečně ví, který model vlastní, ale potřebují se ujistit třeba jen v tom, z jakého roku pochází přímo jejich verze (například Galaxy J5, Galaxy J5 2016, Galaxy J5 2017). Do vyhledávání tak zadáte třeba "Galaxy J5" a zobrazí se Vám všechny modely této série a vy pak na základě fotografii snadno zjistíte, který je ten Váš. Stejný postup jde opět aplikovat třeba i na specializovaných stránkách GSM arena (https://www.gsmarena.com/).
 

Proč zjišťovat přesný model

Každý model, ačkoliv nese stejné označení a liší se pouze modelovým rokem vyžaduje odlišné příslušenství. Samsung to tak neudělal lehké nám, ale ani svým zákazníkům a často tak dochází ke zmatkům. Z tohoto důvodu si doporučujeme předme ověřit, jaký telefon konkrétně máte, aby jste předešli zklamání, když zjistíte, že jste si vlastně koupili příslušenství na tak trošku jiný telefon, tablet nebo wearables. :-)