Loading...

Vážení zákazníci, využijte aktuálních slev 50% na všechno! Brzy se spojíme s iMore.cz a výprodej ukončíme, tak nepromarněte svou šanci.

×

0
Loading
Váš nákupní košík je prozatím prázdný.
Do dopravy zdarma zbývá nakoupit ještě za  .

Proč tvrzené sklo někdy nekryje celý displej?

07.11.2017 22:16

Často se nás ptáte, proč tvrzené sklo u některých modelů nekryje displej až k okrajům. Proto jsme se rozhodli Vám odpvoědět formou tohoto krátkého blogového příspěvku. Někdy se totiž zákazníci mylně domnívají, že se jedná o vadu skla, ačkoliv na to jako jedne z mála eshopů férově upozorňujeme a nabízíme různá řešení ochrany displejů. Důvody, proč obvykle tvrzené ochranné sklo nekryje celý displej u něktrecých modelů jsou nejčastěji dva a na ty se zde zaměříme.
 

1) Kvůli kompatibilitě s kryty a toleranci při instalaci

Aby nedocházelo k vytlačování krytu, obalu nebo pouzdra a samotného ochranného tvrzeného skla, obvykle nechávají výrobci po obvodu displeje malou mezeru. Ta totiž nechává prostor krytům a zajišťuje tak kompatibilitu mezi skly a dalším ochranným příslušenstvím. Obvykle je tato mezere velice malá a opravdu se nejedná o výrobní vadu, ale o funkci. Výhodou je také to, že při mírné nepřesnosti při lepení tvrzeného skla Vám to nezpůsobí problémy, protože se sklo vejde tam, kam má.
 

2) Nové displeje mobilních telefonů a tabletů nejsou rovné

Když je mezera po obvodu o něco větší - někdy až 2mm, obvykle za tím stojí moderní design. Nastala totiž éra mírně či více zaoblených displejů. Ačkoliv to u některých modelů nemusí být tak patrné, displej obvykle u nových modelů mobilů a tabletů vyrobených po roce 2016 není zcela rovný. Není to pravidlem, ale je to časté. Z tohoto důvodu nemůže klasické rovné sklo krýt celý displej, protože by po obvodě odstávalo a to by způsobovalo více starostí, než užitku. I přes tuto kompliakci však klasická skla nabízí obvykle dobré pokrytí a navíc za nízkou cenu. Stále jsou proto klasická čirá a rovná ochranná skla tou nejčastější volbou zákazníků. Nepopíratelnou výhorou je i kompatibilita těchto skel s masivními kryty díky kterým je pak ochrana displeje i zde na velmi dobré úrovní. Často tuto kombianci i doporučujeme. 

Pokud víte, že chcete co nejlepší porkytí displeje, pak hledejte 3D tvrzená skla nebo fólie na celý displej. Tyto ochrany displeje totiž kopírují i jeho tvar a proto nabídnou lepší porkytí displeje i komfort. Pozor však na kompatibilitu s masivními kryty. 3D skla jde obvykle kombinovat jen s tenkými plastovými nebo silikonovými kryty. Jiné by totiž ochranu displeje mohli vytlačovat a ta by mohla po čase odpadnout. Klasická tvrzené skla, 3D ochranná skla, ale i fólie najdete přímo na našem eshopu. Při výběru skla zaměřte svou pozornost také na to, jaký aplikační typ sklo používá, aby jste věděli, jak svou ochranu displeje správně aplikovat.