Loading...

Vážení zákazníci, využijte aktuálních slev 50% na všechno! Brzy se spojíme s iMore.cz a výprodej ukončíme, tak nepromarněte svou šanci.

×

0
Loading
Váš nákupní košík je prozatím prázdný.
Do dopravy zdarma zbývá nakoupit ještě za  .

Jak vybrat správnou nabíječku pro mobil a tablet?

07.11.2017 21:34

Ztratili jste svou nabíječku pro své mobilní zařízení nebo se vám zkrátka rozbila? Pak asi uvažujete nad nákupem nové nabíječky. Zde Vám pomůžeme s výběrem té správné.


Před nákupem správné nabíječky

Před hledáním té správné nabíječky je nutné si zjistit, jaké vlastnosti by měla nová nabíječka mít, aby byla kompatibilní s Vaším mobilním telefonem nebo tabletem. Obvykle se stačí oriantovat podle nabíjecího napětí a proudu, které nabíječka dodává Vašemu zařízení. Aktuálně nejrozšířenější jsou nabíječky s dobíjením 5V/1A a 5V/2A. Tento údaj najdete přímo na své staré nabíječce, která byla dodána k Vašemu zařízení nebo v manuálu. Nabíjecí proud a napětí by se neměli překračovat. Pokud budete telefon, který je dělaný pro nabíjení 5V/2A nabíjet slabší nabíječkou, neuškodíte mu, ale nabíjení bude trvat o něco déle. Pokud však zařízení stavěné na 5V/1A budete dlouhodobě nabíjet silnější nabíječkou, můžete si ho poškodit. Obvykle to odnese baterie telefonu nebo komponenty na jeho základní desce. Nejnáchylnější jsou k těmto závadám mobily iPhone. U Samsungů a dalších to dle našich zkušeností až tak nehrozí, ale nedoporučujeme to.

Pokud budete nabíječku kupovat v obvykle výhodnějším a oblíbeném setu nabíječky + kabelu, pak si zjistěte, jaký typ konektoru zařízení používá. Nejrozšířenější je Micro USB, USB Typ C a Lightning konektor.

Když už všechny tyto informace máte, můžete se pustit do výběru té správné nabíječky. 


Nákup nabíječky

Při nákupu nabíječky si můžete obvykle vybrat ze tří možností...


1) Noname nabíječky a padělky originálních

Tyto nabíječky jsou často neznačkové nabíječky neznámých výrobců. Na základě našich zkušenosti takové nabíječky spíše nedoporučujeme. Často se u nich můžete setkat se závadovostí, ale to není to nejhorší. Obvykle u těch pro použití do sitě pak někdy ani nesplňují podmínky pro použité v České republice a EU. Takové nabíječky se však i přesto na trhu vyskystují. V horším případě jsou nebezpečné pro uživatele i zařízení. Párkrát se nám také stalo, že nám taková nabíječka začala doutnat a proto obvykle takové neprojdou našim sítem při výběrů produktů na náš eshop.


2) Alternativní nabíječky ověřených výrobců - doporučujeme

Alternativní nabíječky jsou nabíječky ověřených výrobců splňující veškeré bezpečnostní normy, které se kvalitou obvykle vyrovnávají originálním ačkoliv nenesou logo výrobce telefonu. Na druhou stranu jsou cenově atraktivní a podle nás se jedná o ten nejlepší způsob řešení nákupu nové nabíječky pro svůj mobil nebo tablet. Ty pro Samsung, ale i pro jiná zařázení - třeba od Huawei, Xiaomi nebo Lenovo třeba od BlueStar nebo Forcell najdete přímo u nás na eshopu - stačí kliknout zde.


3) Originální nabíječky

Originální nabíječky jsou zárukou té nejlepší kvality, kterou sobě i svému zařízení můžete dopřát. Výrabějí je sami výrobci telefonů. Sehnat je můžete v kompletním maloobchodním balení, ale i cenově výhodnějších baleních BULK bez krabičky. Pozor si však dávejte na padělky těchto originálních nabíječek. Často to jsou ty, které stojí mezi desítky korun až 200 korun. Někdy se však padělané nabíječky nabízejí i za cenu originálních. Padělané nabíječky sice nesou logo výrobce telefonu, ale nepochází od něj a často nejsou ani bezpečné. Originální nabíječky pro mobiltní telefony a tablety Samsung od ověřených dodavatelů z EU můžete zakoupit i u nás. Najdete je v této kategorii zboží na našem eshopu.