Loading...

Vážení zákazníci, využijte aktuálních slev 50% na všechno! Brzy se spojíme s iMore.cz a výprodej ukončíme, tak nepromarněte svou šanci.

×

0
Loading
Váš nákupní košík je prozatím prázdný.
Do dopravy zdarma zbývá nakoupit ještě za  .

Mýty o ochranných tvrzených sklech na mobil

20.10.2017 10:33


Ochranná tvrzená skla na displeje se stala velice populární. Je velmi chválihodné, že se majítelé mobilních telefonů a tabletů zajímají, jak předejít poškození těchto zařízení a ušetřit tak nemalé náklady na případných opravách. To však jde ruku v ruce s tím, že se šíří také spousta nesmyslů. Pojďme se spolu podívat na ty nejrozšířenější mýty a pověry o ochranných tvrzených sklech na displej.


1. Ochranné sklo je těžké nalepit

Asi nejrozšířěnějším mýtem je, že aplikace / nalepení ochranného skla na displej mobilu nebo tabletu je těžká záležitost a vyžaduje odbornou montáž. Lepení ochranného skla je však ve skutečnosti tak jednoduché, že ho zvládne i člověk, který do toho jde poprvé. Ochranné sklo je pevné, drží tvar a není problém jej položit na to správné místo, takže třeba oproti fóliím je to opravdu snadné. Když to shrneme, pro instlaci ochranného skla stačí očistit displej, sejmout z ochranného skla fólii, která kryje lepící část, umístit na displej a přitlačit. Snadné, že?
 

2. Tvrzená skla jsou tlustá, zavazí a zhoršují kvalitu displeje

Tloušťka ochranných skel je obvykle 0,3mm, což je možná více, než mají některé fólie, ale za to Vám sklo poskytne mnohem lepší ochranu. Hrany skel z naší nabídky jsou navíc zaoblené, takže nezavazí a nesnižují komfort používání telefonu. Oproti fóliím jsou ochranná skla obvykle čirejší a mají lepší průhlednost, takže nemají negativní vliv na citlivost displeje. Jedná se tedy pouze o další mýtus.


3. To sklo při pádu telefonu praskne, ale fólie ne

Sklo může skutečně po silném nárazu prasknout, což se u fólie nestává. Není to však nevýhoda, ale funkce samotného skla. Při tvrdém pádu telefonu na displej má totiž sklo náraz pohltit, aby se energie nepřenesla samotný displej telefonu. Displej telefonu tak v naprosté většině případů zůstane neporušený a namísto drahé opravy displeje pak stačí nákup nového ochranného skla.


4. O ochranné sklo se můžete pořezat

Kvalitní ochranná skla se při poškození netříští na ostré střepy. Pouze popraská, ale můžete jej snadno sejmout jako ochrannou fólii. Poranění se tak není třeba vůbec bát. Co se týče používání, hrany skla jsou zaoblené, aby nemohlo dojít ke zranění třeba při instalaci. Je to pouhý mýtus.
 

5. Displej s ochranným sklem špatně reaguje na dotyk

To by se mohlo stát možná před léty, kdy se u telefonů používal rezistivní displej, které jsou založeny na tlakovém ovládání v určitém místě. Dnešní kapacitní displeje jsou s tvrzenými skly naprosto kompatibilní a nic, jako zhoršení citlivosti nehrozí.
 

6. Po odlepení skla zůstanou na telefonu nečistoty. Sklo nalepíš a nikdy nesundáš.

Nic z toho není pravda. Aplikační média tvrzených skel jsou k displeji šetrná a ochranná skla jsou relativně snadno z displeje sundat. Na displeji nenechávají ani nečistoty nebo stopy lepidla, takže když Vám toto někdo poví, nevěřte mu. :-)